Yemen Türküsü Notaları

Yemen Türküsü Notaları
Yemen Türküsü Notaları en çok aranan parçalar arasındadır. Bir türkü, bir ağıt olarak nitelendirilen Anadolu ile bütünleşmiş bir eserdir. Duymayan bilmeyen yok desek sanıyorum uygun olur.

Yemen Türküsü Notaları en çok aranan parçalar arasındadır. Bir türkü, bir ağıt olarak nitelendirilen Anadolu ile bütünleşmiş bir eserdir. Duymayan bilmeyen yok desek sanıyorum uygun olur. Sizlerle paylaşılan kolay notalar bir çok enstrüman ile uyumludur. Fakat bağlama veya gitar ile çalındığında daha tatmin edici sonuçlar alınacağını düşünüyorum. Yine de melodika, flüt, piyano gibi bir enstrüman kullanıyorsanız sizin içinde kullanımı doğru notalar bunlardır.

Orta hızda ilerleyen ‘Havada Bulut Yok‘ parçasını rahat şekilde çalabilir ve biraz pratik ile olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Hem çalıp hem söyleme pratiği yapmak içinde doğru parçalardan biridir. Türk halk müziği kategorisinde yer alan birçok parça gibi bestecisi ve yazarı bilinmemektedir. 

Yemen Türküsü Notaları

es dore mimi mimi mire mirere re
sol sol rere domi rere
es dore mimi mimi mire mire rere
sol sol rere domi rere
es dore mimi mimi mire mire rere
sol sol rere domi rere
mimi rere domi rere
rere dodo sire si do
dodo sisi lado sisi
sidolala sol sila lalala

 

 

Bu Notayı Oyla
blank
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: