Şu Dalmadan Geçtin Mi Notaları

Şu Dalmadan Geçtin Mi Notaları
Şu Dalmadan Geçtin Mi türküsünün notalarını öğrenmek isteyen ve bu yörenin en bilinen parçalarından bir tanesini seslendirme amacı güden müzisyenlerin bağlama eşliğinde çalışmaya başlamaları da görülebilecek bir konumdadır.

Şu Dalmadan Geçtin Mi nota adlı türkü Ege yöresine ait olmakla beraber Dalma’ya has bir söylem içermektedir. Şu Dalmadan Geçtin Mi türküsünün notalarını öğrenmek isteyen ve bu yörenin en bilinen parçalarından bir tanesini seslendirme amacı güden müzisyenlerin bağlama eşliğinde çalışmaya başlamaları da görülebilecek bir konumdadır.

Ege’nin en meşhur zeybeklerinden olan Yörük Ali Efe’yi içerisinde barındıran Şu Dalmadan Geçtin Mi türküsü, savaş dönemine dair kahramanlıkların anlatıldığı bir eserdir. Bu türküyü ideal bir biçimde çalarak seslendirebilmek için de kahramanlık duygusunu aktif olarak yansıtmak gerekmektedir. Böylelikle en etkili performansı sunabilmek mümkün olabilecektir. Eserin nota, söz ve solfej bilgilerine erişmek için sayfamızdan yararlanacak olanların her zaman Şu Dalmadan Geçtin Mi türküsünü çalmaya başlayacaklardır.

Hangi Sanatçıyı Seviyorsun?

En çok hangi sanatçıyı beğeniyorsunuz?

Musa Eroğlu
Erkan Oğur

Bu türküyü öğrenmek diğer eserlerde olduğu gibi ciddi bir sebat gerektirmektedir. Bu şekilde hareket etmek hem parçayı en doğru biçimde çalmaya hem de olayı etkili biçimde aktarmaya yeterli olabilecektir. Düzenli ve azimli bir biçimde çalışmanın bu eseri çalmada oldukça etkili olduğunu görebilmek söz konusudur.

Şu Dalmadan Geçtin Mi türküsünü bağlama eşliğinde icra etmek isteyenlerin notaya gerek duydukları söylenebilmektedir. Bu parçanın hissiyatını tam olarak yansıtmak için bu şekilde harekete geçmenin her zaman artı yönleri olacağından dolayı bu şekilde hareket etmek tavsiye edilen bir yöntemdir. Aynı zamanda da herkesin Şu Dalmadan Geçtin Mi parçasını en ideal biçimde söylemesinde de önemli bir etmendir.

Bir Yıldız Doğdu Nur İle Notalar

şu dalmadan geçtin mi notaları

 

Bu Notayı da Çalabilirsiniz!  Neredesin Sen Notaları

 

Bu Notayı Oyla
blank
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: