Şirinamın Notası (Do Re Mi)

şerinamın nota
Kürt müziğinin başarılı örnekleri arasında sayılan Şirinamin nota adlı parçanın notalarına erişmek isteyen kişilerin olduğu söylenebilir.

Kürt müziğinin başarılı örnekleri arasında sayılan Şirinamin nota adlı parçanın notalarına erişmek isteyen kişilerin olduğu söylenebilir. Bu parçanın bağlama ya da gitarla çalınarak etkili bir performans ortaya koyabilmek adına önemli bir eser örneği olduğu da ifade edilebilmektedir. Bundan dolayı da genel olarak kişilerin her zaman yöneldiği şarkılar arasında da varlık göstermektedir. Var olan duyguları aktarabilmek ve etkili bir söylem gücüne sahip olmak bu eserin hayat bulması açısından son derecede önemli bir noktada yer almaktadır. Aynı zamanda da parçanın eşsiz bir biçimde yorumlanması adına da notaların bilinmesi gerektiği de öne çıkan bir konumda varlık göstermektedir. Her zaman bu esere yönelik çalışmalarını hayata geçirecek olan kişilerin notaları öğrenebilmeleri sayesinde istedikleri an Şirinamin adlı parçayı çalabilmeleri mümkün olacaktır.

Şirinamin do re mi nota öğrenilebilmesi için kişilerin titizlikle çalışmaları gerekmektedir. Parçayı tam olarak idrak edebilmek ve dinleyicilerine ulaştırabilmek noktasında da kişilerin ilk aşamada notalara dayalı olarak hareket etmeleri de söz konusu olacaktır. Kürtçe notalar ile Bu parçayı öğrenecek olan kişilerin telli çalgılarla beraber notalarıyla duyguları aktarabilmeleri mümkün olacaktır. Aynı zamanda da bu müziği grup halinde de yapabilecek ve tam anlamıyla kulakların pasını silecektir. Her zaman bu şarkıyı dillendirebilmek adına notalarını bilmek yeterli olacaktır. Her zaman bu şarkının çalınmasıyla beraber dinleyicilere farklı bir renk sunmak da ortaya çıkabilecek türde de olacaktır.

Şirinamın Notası (Do Re Mi)

Sib2 Do Re Re
Fa Sol La La
Sol Sol Do Do
Sol Sol La La
Fa Fa Sol Sol
Mi Fa Sol
Sol Sol La La
Fa Fa Sol Sol
Mi Mi Fa Fa
Re Mi Fa
Fa Fa Sol Sol
Mi Mi Fa Fa
Re Re Fa Mi Re

Bu Notayı da Çalabilirsiniz!  Seyda Perinçek Mırına Bı Saxi Notaları

Bu Notayı Oyla
blank
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: