Şafak Türküsü Bağlamada Notaları

Şafak Türküsü Bağlamada Notaları
Ahmet Kaya Şafak Türküsü Bağlamada Notaları kullanılarak çalınabilir. Paylaşılan notalar bu türküyü çalmak için yeterli niteliktedir. Birçok türküde olduğunu gibi Şafak Türküsü'nü de bağlama eşliğinde kulaklarımıza kazıdık.

Ahmet Kaya Şafak Türküsü Bağlamada Notaları kullanılarak çalınabilir. Paylaşılan notalar bu türküyü çalmak için yeterli niteliktedir. Birçok türküde olduğunu gibi Şafak Türküsü’nü de bağlama eşliğinde kulaklarımıza kazıdık. Bu sebeple bağlama ile çalınması halinde gerekli tatmin duygusunu çalan ve dinleyen bireylerde kolaylıkla oluşturacaktır. Fakat melodika, flüt, gitar, org vb. müzik aletleri ile çalınarak da başarılı sonuçlar alınabilir.

Şafak Türküsü Nevzat Çelik tarafından yazılmış bir şiirdir. Cezaevindeyken yazdığı ve kitaplaştırdığı şiirleri mevcuttur. Ahmet Kaya tarafından bestelenip yorumlanarak dinleyicilere sunulmuştur. İdamla yargılanan bir mahkumun annesine seslenişini yansıttığı için herkeste yüksek duygular uyandıran yılların eskitemediği bir çalışmadır.

Şafak Türküsü Bağlamada Notaları

Şafak Türküsü Bağlamada Notaları
Şafak Türküsü Bağlamada Notaları

 

 

Ahmet Kaya  – Söyle Bağlama Notaları: https://www.sarkinotasi.net/ahmet-kaya-soyle-baglama-notalari-1765/

Ahmet Kaya – Kendine İyi Bak Notaları Do Re Mi: https://www.sarkinotasi.net/kendine-iyi-bak-notalari-do-re-mi-ahmet-kaya-2438/

Bu Notayı Oyla
blank
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: