Musa Eroğlu Candan İleri Do-Re-Mi Notaları

musa-eroglu-candan-ileri-do-re-mi-notalari
Musa Eroğlu’ndan Candan İleri Do-Re-Mi Notaları Musa Eroğlu tarafından seslendirilen Candan İleri adındaki türkü duygusal anlarda söylenir.

Musa Eroğlu Candan İleri Do-Re-Mi Notaları Musa Eroğlu tarafından seslendirilen Candan İleri adındaki türkünün duygusal anlarda söylenebilecek ve dinlenebilecek bir yönde olduğunu görebiliyoruz. Bu türkünün bir hayli popüler olmasından ötürü herkes tarafından söylendiği ve repertuarlara da eklendiği görülebilmektedir. Bu türküyü yeniden yürekleri etkilemek adına söylemek isteyen ve kendi durumunu şarkılarla aktarmak amacı güdenler için Musa Eroğlu tarafından seslendirilen bu yapıta yönelim de söz konusu olabilmektedir. Genel olarak müzisyenlerin özgün müzikle ya da türkülerle ilgilenmeleri sonrasında da bu türkünün bağlama notalarını ve sözlerini kolaylıkla öğrenebildikleri bir platform olarak öne çıkıyoruz. Bu sözlerin basitçe ezberlenebilmesi ve her zaman notaların elinin altında olabilmesi için hepsini tek bir noktada buluşturabiliyoruz.

Hangi Sanatçıyı Seviyorsun?

En çok hangi sanatçıyı beğeniyorsunuz?

Musa Eroğlu
Erkan Oğur

Bağlamaya dokunarak, farklı duyguları bir anda yaşatmak isteyen kişilerin Musa Eroğlu tarafından seslendirilen Candan İleri türküsüne yöneldiklerini söylemek mümkündür. Aynı zamanda da bu türkünün gönüllere dokunması için ne şekilde söyleneceğinin de bilinmesi gerekmektedir. Bu türküye ait bilgileri tam olarak öğrenebilmek ve türküyü çalmaya başlamak adına notalarını ve tüm sözlerini bilmek de gerekmektedir. Bu yüzden de bu türküye has söyleniş tarzına uygun olacak notaları temin etmek gerekecektir. Her zaman bu eser hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişilerin her zaman bu bilgilere erişebilmeleri mümkün olacaktır. Bu konuda her müzisyene hizmet verilerek, Candan İleri adlı türkünün her bilgisini öğrenebilmeleri adına gerekli veriler sağlanabilecektir.

Musa Eroğlu Candan İleri Do-Re-Mi Notaları

Parcaya ilk gırıs bolumu;

Bu Notayı da Çalabilirsiniz!  Üç Telli Turnam Davut Sulari Notaları

SI LA SI DO SI LA SI SOL LA… (burada kı sı’ler sı bemol2 degıl naturel sı)

MI DO RE SI DO LA SI SOL LA… (burada kı sı’ler sı bemol2 degıl naturel sı)

Burayı 2 kez calıyoruz.

Parcanın önsöz müzığı;

LA LA LA LA SOL FA# SOL FA MI RE DO MI DO… (la’lar ince la ve fa natural)

MI FA FA MI FA MI MI RE RE DO MI DO DO SI LA SI DO RE SI LA LA…

Parca da söze giriş;

LA LA LA LA , LA LA LA LA(hepsi ınce) SOL SOL LA FA…

LA LA LA LA SOL SOL FA MI RE RE DO MI DO RE SOL MI DO SI LA SI LA…

MI FA FA MI FA MI MI RE RE DO MI DO DO SI LA SI DO RE SI LA LA…

 

Bu Notayı Oyla
blank
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: