Melullenme Deli Gönül Notaları

Melullenme Deli Gönül
Şah Hatayi’ye ait olan Melullenme Deli Gönül adlı unutulmaz deyişi bağlamayla beraber çalmak isteyenlere gerekli notaları sunabilmekteyiz.

Şah Hatayi’ye ait olan Melullenme Deli Gönül adlı unutulmaz deyişi bağlamayla beraber çalmak isteyenlere gerekli notaları sunabilmekteyiz. Notalarla beraber sözlerin de paylaşımını gerçekleştirerek, bu parça eşliğinde mükemmel bir performans sergilemeleri konusunda da devreye girdiğimizi göstermekteyiz. Derlediğimiz bu esere dair bilgilerin herkesin kullanımında olmasıyla da her zaman bu parçaya yönelebileceklerini de belirtmekteyiz.

Hangi Sanatçıyı Seviyorsun?

En çok hangi sanatçıyı beğeniyorsunuz?

Musa Eroğlu
Erkan Oğur

Melullenme Deli Gönül türküsünün notalarının kolay bir biçimde okunmasına dair bir çalışmayı ortaya koyduk. Kısa süre içerisinde Şah Hatayi’nin bu eserini çalmak isteyenlerin bu kolaylıktan faydalanabilmeleri için de sayfamız içerisinde yer verdik. Böylelikle kısa süre içerisinde bu parçayı seslendirmelerine dair olanakları da tüm kullanıcılarımıza tanımış olduk.

Melullenme Deli Gönül adlı parçanın notaları her enstrümanla çalınmak için uygun bir şekilde yer almaktadır. Genelde bağlama tercih edilse de diğer enstrümanlara yönelerek de bu eseri icra edebilirsiniz. Son derecede basit bir biçimde pratik yapmaya başlayıp, kısa süre içerisinde istediğiniz performansı ortaya koymayı da başarabilirsiniz.

Melullenme Deli Gönül adlı parça doğrultusunda sadece notalara dair bir hareket ortaya koymadık. Aynı zamanda da söz ve solfej detaylarına da bu derleme paylaşımımız içerisinde yer verdik. Her zaman en iyi biçimde bu eseri çalarak söylemek isteyenlere kusursuz bir hizmet ortaya koyabildik. Devamlı olarak bu parçayı icra etmek isteyenlere bu paylaşımımızı göstererek, Melullenme Deli Gönül eserini performanslarına dahil etmesini sağladık.

Melullenme Deli Gönül Notaları

La(Es) Do- Re- Mi- Mi

Mi- Fa Mi- Mi- Fa Mi

Bu Notayı da Çalabilirsiniz!  Bacacılar Yüksek Yapar Bacayı Notaları

Es Do Re Mi Mi

Mi Fa Mi Mi Do Do

Re Do Mi Re Re Sib2 Sib2

Do Sib2 Do Re Do Do La La

Sib2 Do Sib2 Sib2 La La

La La La La La

La Sib2 Do Do Sib2 Sib2 La

Sib2 Do Re Re Do Do Sib2 Sib2 La

La(Es) Re Re Do Do Sib2 Sib2 La

Sib2 Do Re Re Do Do Sib2 Sib2 La

La(Es) Do Re Mi Mi

Mi Fa Mi Mi Do Do

Re Do Mi Re Re Sib2 Sib2

Do Sib2 Do Re Do Do La La

Sib2 Do Sib2 Sib2 La La

La La La La La

 

 

Bu Notayı Oyla
blank
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: