Ilgaz Anadolu’nun Notaları

Ilgaz Anadolu'nun Notaları
Ilgaz Anadolu'nun Notaları ve okunuşları sizlere sunulmuştur. Ilgaz Anadolu'nun şarkısı uzun yıllardır ders kitaplarında da yer verilen okul şarkıları kategorisinde de yer alan bir şarkıdır.

Ilgaz Anadolu’nun Notaları ve okunuşları sizlere sunulmuştur. Ilgaz Anadolu‘nun şarkısı uzun yıllardır ders kitaplarında da yer verilen okul şarkıları kategorisinde de yer alan bir şarkıdır. Bestecisi ve yazarı bilinmemekle beraber yöre halkı tarafından oluşturulduğu tahmin edilmektedir. Kimi kaynaklara göre askerlik çağına gelmiş bir gencin dağlara avlanmaya gitmesi ve geri dönmemesi üzerine söylenmiştir. Bu türküyü piyano, gitar, flüt, melodika gibi müzik aletleri ile çalabilirsiniz. Oldukça kolay ve başlangıç seviyesi için uygun bir parçadır. Enstrüman çalmaya yeni başlayan kişilerin kendilerine uygun seviyede parçaları seçerek gelişmeleri, nota bilgisi ve seslere olan kulak aşinalıklarını geliştirmesi tavsiye edilir. 

Ilgaz Anadolu’nun Notaları

Ilgaz Anadolu'nun Notaları

 

Diğer Melodika Notalarımız: Melodika Notaları

Bu Notayı Oyla
blank
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: