Gide Gide Bir Söğüde Dayandım Notaları

Gide Gide Bir Söğüde Dayandım Notaları
Gide Gide Bir Söğüde Dayandım adlı türküyü Ayfer Vardar’ın sesinden dinleyerek mest olan kişilerin, bu türkünün notalarını sizler için paylaşıyoruz.

Gide Gide Bir Söğüde Dayandım adlı türküyü Ayfer Vardar’ın sesinden dinleyerek mest olan kişilerin, bu türkünün notalarına ulaşmak adına bir isteği hayata geçirmelerinde devreye giriyoruz. Bu parçayı gitar ya da bağlamayla çalmak isteyenlerin her zaman bu yöntemle adım atmalarının sonuç verebileceğini de söyleyebileceğiz.

Gide Gide Bir Söğüde Dayandım türküsünü kolaylıkla çalmak için nota okumaları oldukça önemlidir. Notaların en elverişli biçimde müzisyenlere ulaştırılmasıyla beraber bu süreci onlar için kısaltıyoruz. Her zaman bu türküyü çok rahat biçimde çalabilmelerini de sağlayabiliyoruz. Bu türkünün en başarılı performanslara dahil edilmesi konusunda da notaları devreye sokabiliyoruz. İsteyen herkesin bu parçayı çalma konusunda daha da kolay bir hareket sergilemelerinin de önünü açabiliyoruz.

Hangi Sanatçıyı Seviyorsun?

En çok hangi sanatçıyı beğeniyorsunuz?

Musa Eroğlu
Erkan Oğur

Bu türkünün duygusunu aktarabilmek için en doğru biçimde çalabilmek son derecede önemlidir. Gide Gide Bir Söğüde Dayandım türküsünü bu yüzden devamlı olarak pratik yaparak öğrenebilmek söz konusudur. Böylelikle pratik evrelerinde tercih edilecek olan notaların da biçimi son derecede önemli olarak ifade edilebilmektedir.

Türkünün performans bakımından kolaylıkla ifade edilebileceği de bilinecektir. Bu yüzden müzik aleti öğrenme evresinde olan kişilerin de bu türküye yöneldikleri söylenebilmektedir. Gide Gide Bir Söğüde Dayandım türküsünü basit bir biçimde çalarak en iyi şekilde seslendirmek adına söz ve notalara muhakkak ihtiyaç duyulacaktır. Bundan dolayı da bu türkünün başarılı bir yorumu da ortaya konulacaktır.

Gide Gide Bir Söğüde Dayandım Notalar

###########################
Si Si La – Do Do Do – Si Si La – La La La

Bu Notayı da Çalabilirsiniz!  Fikrimin İnce Gülü Notası

Sol La Si – Do Do Do – Si Si Si – Do Do Do

Si Si Si – Do Do Do – Si Do Si La

Si La La – La La La – La La La
######################TEKRAR

####################
La La La – Mi Mi Mi – Mi Mi Mi

Mi Mi Mi – Mi Mi Mi – Mi Mi Mi

Re Re Re – Do Do Do
###############TEKRAR

############################
Re Mi Mi – Mi Re Re – Re Do Do – Do Si Si

Si Si Si – Do Do Do – Si Do Si La – Si La La

La La La – La La La
#######################TEKRAR

 

Bu Notayı Oyla
blank
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: