Eledim Eledim Do Re Mi Notaları

Eledim Eledim Do Re Mi Notaları
Eledim Eledim Do Re Mi Notaları sitemizde sizlerde buluşmuştur. Türk halk müziği kategorisinde değerlendirilen bu türkünün bestecisi ve yazarı bilinmemektedir.

Eledim Eledim Do Re Mi Notaları sitemizde sizlerde buluşmuştur. Türk halk müziği kategorisinde değerlendirilen bu türkünün bestecisi ve yazarı bilinmemektedir. Fakat kaynağının Anadolu’da bir bölge olduğuna dair güçlü izler mevcuttur. Vaktiyle annesi tarafından özene bezene büyütülen bir evladın hikayesidir. Şarkının sözlerinden de anlaşılacağı gibi bu çocuk askerlik çağına geldiğinde görevini yerine getirirken hayatını kaybetmiştir. Bizlere ulaşan bu türkü de annesi tarafından yakılan ağıttır. Bir türkünün hikayesini bilerek çalmak veya seslendirmek elbette her zaman daha etkilidir. Ne hissetmeniz ve ne hissettirmeniz gerektiği konusunda fikir sahibi olabilir, çaldığınız parça ile aranızda bağ kurabilirsiniz. Paylaşılan notalar melodika ile çalmak için oldukça uygundur.

Eledim Eledim Do Re Mi Notaları

La Sol La La Re Re Sib2 Do Do Sib2 Sib2 La Sib2 Do Re Re Sib2 Do Do Sib2 Sib2 Do La Sib2 La La Sib2 Do Re ReSib2 Do Re Sib2 La La

 

Bu Notayı Oyla
blank
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: