Çanakkale Türküsü Notaları

çanakkale türküsü notaları
Çanakkale içinde ismi ile halk arasında bilinen Çanakkale Türküsü notaları, ortaya çıkışı hususunda oldukça ilgi çekici.

Çanakkale içinde ismi ile halk arasında bilinen Çanakkale Türküsü notaları, ortaya çıkışı hususunda oldukça ilgi çekici. Çeşitli kaynaklarda, söyleşilerde ve mektuplarda sözlerine rastlamak mümkün. Çanakkale savaşı sırasında askerlerin yöresel bir aşk şarkısına sözler ekleyerek oluşturduğuna ve savaştan dönen herkesin dilinde bu türkünün olduğu söylenir. Çanakkale İçinde türküsü uyandırdığı milli duygular ve hepimizin hafızasında yer almış melodisi ile enstrüman çalmayı öğrenen herkesin ilk ortaya koyduğu eserlerdendir. Melodika, bağlama, gitar, flüt, piyano gibi her türlü müzik aleti ile çalışmak için uygundur. Özellikle müzik aletleri ile yeni tanışmış çocuklar tarafından kolaylıkla çalınabilir. Sitemizde paylaşmış olduğumuz notalar bu türküyü başarılı şekilde çalmak için yeterlidir. 

Hangi Sanatçıyı Seviyorsun?

En çok hangi sanatçıyı beğeniyorsunuz?

Musa Eroğlu
Erkan Oğur

Çanakkale İçinde Türküsü Do Re Mi Notaları

Gelişmiş
1. BÖLÜM
LA SOL LA LA LA
SOL FA SOL Mİ Mİ RE
Mİ FA SOL Mİ Mİ RE
GEÇİŞLER
Mİ DO Sİ LA
Mİ DO RE Mİ

2. BÖLÜM
RE Mİ Mİ Mİ Mİ RE
RE Mİ RE DO Sİ DO
Sİ DO RE RE DO Sİ LA
LA SOL Sİ DO RE Mİ
DO Sİ LA Sİ LA LA
LA LA LA LA
basit versiyon
do-re-re-re-do-si-do-la-la-sol-la-la-si-do-sol-fa-mi-re-fa-mi-re la-la-la-la-sol-la-sol-fa-sol-sol-fa-la-sol-fa-mi-re-re-do-mi-fa-sol-la sol-sol-mi-fa-mi-mi-re-re

 

 

Diğer Türkü Notalarımız. https://www.sarkinotasi.net/kategori/turku-notalari/

 

Bu Notayı Oyla
blank
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: