Altan Civelek Atın Beni Denizlere Bağlama Do-Re-Mi

Altan Civelek Atın Beni Denizlere Bağlama Do-Re-Mi
Altan Civelek’in Atın Beni Denizlere nota çalışmasında türkü Karadeniz sözlerini ve duygusal bir melodiyi duyabilmek mümkün oluyor.

Altan Civelek’in Atın Beni Denizlere nota çalışmasında türkü Karadeniz sözlerini ve duygusal bir melodiyi duyabilmek mümkün oluyor. Türkünün girdiği ilk andan itibaren hüzün ve aşk duygularını bir arada yaşamak isteyenlerin bu türküye yöneldikleri de söylenebiliyor. Türküyü başkaları da yorumlasa da Altan Civelek’in söylemi daha da farklı olmasıyla diğerlerinden ayrılıyor. Arka arkaya dinlenerek, insanları farklı bir duyguya sokabilecek bir etki yaratabilecek türkü olarak da ifade edilebiliyor. Bu yüzden notalarının öğrenilmesiyle rahatlıkla çalınabilecek bir eser olarak da tanımlanabiliyor. Bu eseri kendince yorumlamak ve bağlamayla icra edecek olan kişilerin hem sözlerini hem de bağlama notalarını öğrenebilmeleri için de gerekli bilgileri verebiliyoruz.

Hangi Sanatçıyı Seviyorsun?

En çok hangi sanatçıyı beğeniyorsunuz?

Musa Eroğlu
Erkan Oğur

Bu türküyü öğrenebilmek son derecede basit bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Altan Civelek tarafından söylenen Atın Beni Denizlere türküsünü bağlama ile çalmak için var olan notalara aşağıdan ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda da bu türkünün sözlerini Karadeniz ağıyla öğrenebilmek ve her zaman söylemek isteyen kişilerin de bilgilerini alabilmeleri adına bizden destek alabileceklerdir. Karadeniz’e özgü hüzünlü bir türkü olmasıyla öne çıkan Atın Beni Denizlere, Altan Civelek tarafından etkili bir söyleyiş tarzıyla dinleyicilerine iletilmiştir. Atın Beni Denizlere adlı türküyü repertuarına katmak isteyen ve bunun için de araştırma yapan kişilerin hem sözlerine hem de notalarına rahatlıkla ulaşabilmeleri mümkündür. Öte yandan bu türküyü daha rahat bir biçimde öğrenebilmeleri için gerekli bilgiler verilmektedir.

 

Atın Beni Denizlere Do-Re-Mi notaları

1.BÖLÜM

FA-Mİ-RE-FA-Mİ-Mİ-Mİ-RE-DO-Sİ-LA-LA (Atun beni denizlere)

FA-Mİ-RE-FA-Mİ-Mİ-Mİ-Mİ-FA-SOL-Mİ-FA (Vermeyun ellerune)

 

Bu Notayı da Çalabilirsiniz!  Şafak Türküsü Notaları

2.BÖLÜM

FA-Mİ-RE-FA-Mİ-Mİ-Mİ-RE-DO-Sİ-LA-LA (Zaten Hasret Kalmiş idum)

FA-Mİ-RE-DO-Sİ-Sİ-LA-LA-LA-LA-LA (O deniz gözlerine)

 

Bu Notayı Oyla
blank
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: