23 Nisan Kutlu Olsun Piyano Notaları

23 Nisan Kutlu Olsun - Do Re Mi Notaları
23 Nisan Kutlu Olsun Piyano Notaları ile bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını piyano ile çalarak kutlayabilirsiniz.

23 Nisan Kutlu Olsun Piyano Notaları ile bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını piyano ile çalarak kutlayabilirsiniz. 23 Nisan Müziği Notası Piyano ile çok kolay çalınabilir.

23 Nisan 1920 TBMM’nin açılışı çocuklara Atatürk tarafından armağan edilmiştir. Türk halkının ulusal egemenliğini dünyaya duyurduğu tarihtir. Mustafa Kemal Atatürk 23 Nisan 1924 tarihinde çocuklara adadığı bu günü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanmasını istemiştir.

Hangi Sanatçıyı Seviyorsun?

En çok hangi sanatçıyı beğeniyorsunuz?

Musa Eroğlu
Erkan Oğur

Türkiye Cumhuriyetinin bağımsızlığını ilan ettiği, sarsılmaz şekilde 100 yıldır koruduğu bu güzel günde sizde çocuklarınız ile beraber biraz eğlenmek için 23 Nisan Çocuk Bayramı Piyano Notası ile eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz.

23 Nisan Kutlu Olsun - Do Re Mi Notaları
23 Nisan Kutlu Olsun – Do Re Mi Notaları

Mustafa Kemal Atatürk’ün Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak adlandırdığı ve çocuklara hediye ettiği bugünde bütün okullarda kortejler oluşturulur, çocuklara özel oyunlar oynatılır. Aynı zamanda bir günlük olsa da devletin belli yerlerindeki makam sahipleri bu makamlarını çocuklara devrederk, ülke hakkında planlamaları sorulur. Çocukların doyasıya eğlenmesi için hazırlanan etkinliklerde aynı zamanda yarışmalar da düzenlenerek çocuklara hediyeler dağıtlır.

İnternetin yayılması ile birlikte Sosyal Ağlarda da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının kutlamaları gerçekleşmektedir. Örneğin Dünyanın en büyük Arama Moturu olan Google, 23 Nisan’a özel olarak tasarladığı grafikler ile Google Anasayfasını çocuklara özel olarak tasarlamaktadır.

Atatürk diyor ki: “Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.”

23 Nisan Kutlu Olsun Piyano Notaları

do re mi re do_ re _ mi_ re_ do___

Bu Notayı da Çalabilirsiniz!  Küçüğüm Piyano Notası

sol la sol_ fa mi re_

fa sol fa_ mi re do_

do re mi re do_ re _ mi_ re_ do___

sol fa mi re mi fa sol la

sol fa mi re mi fa sol_

sol fa mi re mi fa sol la

sol fa mi re do si do_

 

Bu Notayı Oyla
blank
1 adet yorum var.
  1. Ahmet Durmuş

    Çok teşekkürler oğluma çalması için çok yardımcı oldu :idea:

Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: